PRESSOTERAPIA

Pressoterapia (inaczej drenaż limfatyczny BOA lub masaż BOA) – pneumatyczny masaż uciskowy, którego głównym zadaniem jest pobudzenie limfy, przyspieszenie metabolizmu, zmniejszenie obrzęków oraz wyszczuplenie ciała. Idealny sposób na pozbycie się z organizmu wody i toksyn. Zabieg daje uczucie lekkości ciała, dzięki czemu czujemy się lepiej, mamy więcej siły oraz energii. Oprócz aspektów kosmetologicznych (modelowanie sylwetki, redukcja cellulitu), Pressoterapia działa prozdrowotnie na funkcjonowanie całego organizmu. Osoby, które zmagają się z opuchniętymi i ciężkimi nogami, obrzękami czy zastojem wodnym w szczególności docenią drenaż limfatyczny BOA.

Presoterapia polega na naprzemiennym wpompowywaniu i wypompowywaniu sprężonego powietrza z kombinezonu, w którym się znajdujemy. Celem zabiegu jest pobudzenie układu krwionośnego i limfy, dzięki czemu jesteśmy w stanie przeciwdziałać obrzękom i zastojom wodnym, a nawet zredukować cellulit czy ujędrnić ciało. Łącząc Presoterapię z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę, możemy uzyskać wspaniałe efekty, ponieważ wspiera ona ich efektywność.

To idealne uzupełnienie zabiegów z wykorzystaniem Bandaży Arosha. Bandaże mają na celu modelowanie sylwetki i zmniejszenie nawet uciążliwego cellulitu, a Presoterapia dodatkowo wzmacnia ten efekt. Łącząc te dwa zabiegi ze sobą, efekty są naprawdę niezwykłe i widoczne gołym okiem.

Presoterapia na obrzęki i zastoje wodne

Drenaż limfatyczny BOA wpływa pozytywnie na pracę układu krążeniowo-limfatycznego, który jest odpowiedzialny za gromadzenie i odprowadzanie zbędnych metabolitów z tkanek. Pressoterapia usprawnia przepływ krwi i limfy, pomaga skutecznie pozbyć się z organizmu toksyn.  Oprócz zalegających toksyn, usuwa nadmiar wody i pobudza do pracy nasz metabolizm. W efekcie przeciwdziała zastojom i obrzękom, a nasze ciało staje się lżejsze i jest zregenerowane. Warto pamiętać, że nieleczony obrzęk limfatyczny może prowadzić do wielu zaburzeń np. zapalenia naczyń, skóry czy zakażeń, dlatego tak ważne jest systematyczne wykonywanie Presoterapii. Oprócz obrzęków i zastojów wodnych masaż BOA idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które zmagają się z uczuciem ciężkich i niespokojnych nóg lub przez wiele godzin stoją w pracy. Pressoterapia przyniesie ulgę bolącym i opuchniętym nogom oraz sprawi, że staną się one lżejsze. Drenaż limfatyczny BOA wpływa pozytywnie na elastyczność mięśni, rozluźnia je, regeneruje i dotlenia. Poprawia również krążenie, przez co skóra wygląda lepiej i jest odżywiona. Innymi słowy, Pressoterapia wspomaga procesy odnowy biologicznej.

Presoterapia a odchudzanie 

Presoterapia to jedna z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki, redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz usuwania cellulitu. Masaż limfatyczny BOA przeciwdziała retencji wody w organizmie i przyspiesza metabolizm, dzięki czemu wspomaga odchudzanie oraz pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. Wykonując zabieg Presoterapii regularnie, jesteśmy w stanie zmniejszyć obwód partii ciała, którą poddajemy masażowi. Ponieważ Presoterapia usuwa wodę i toksyny oraz niweluje odkładanie się tkanki tłuszczowej, w efekcie redukuje cellulit i gródki tłuszczowe. Skóra staje się bardziej napięta, gładsza i jest lepiej nawilżona. Masaż limfatyczny BOA to również idealny sposób, aby pobudzić nasz organizm do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Osoby będące na diecie, które utraciły zbędne kilogramy, walczą z obwisłą skórą i chcą wymodelować sylwetkę, w szczególności powinny zdecydować się na zabieg Presoterapii. Masaż BOA doskonale ujędrni skórę na brzuchu, udach oraz pośladkach.

 Wskazania do wykonania zabiegu

 • Zatrzymanie wody w organizmie,
 • pobudzenie do pracy metabolizmu,
 • brak jędrności skóry,
 • cellulit wodny,
 • obrzęki,
 • zastoje limfatyczne,
 • pobudzenie mikrokrążenia,
 • uczucie ciężkich i zmęczonych nóg,
 • nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej,
 • nadwaga i otyłość,
 • zmniejszenie obwodu danej partii ciała,
 • oczyszczenie organizmu z toksyn,
 • pobudzenie układu krążeniowo-limfatycznego.